Electronic spare part for MVS661-IP with integrated heating element.
Add to Quote to request pricing
Details
Electronic Part for MVS661-IP with integrated heating element Spare Part
More Information
| Weight | 2.000000 |
|---|---|
| Condition | New |
| Brand | HB Products |
| Kvs [m3/h] | 0.16 m3/h |
| Protection Degree | Class III - EN 60730 |
| Material - Liquid Parts | Steel / CrNi Steel |
| Material - Mechanical Parts | PTFE/CR |
| Refrigerant Temperature | -40°/248°F (-40°/120°C) |
| Heat Element | Yes |
| Length | 5" |
| Width | 5" |
| Height | 4.4" |
Resources
Reviews
Product Questions
Login into your account
New Customers
Creating an account has many benefits:
- See order and shipping status
- Track order history
- Check out faster